Pamuk Şal-Pembe (P003)

Marka : Qayha
Fiyat : ₺34,90(KDV Dahil)
* ₺4,24 'den başlayan taksitlerle

Ürün Özellikleri

En: 90 cm

Boy: 195 cm

Kumaş Türü: Pamuk  

 

Kumaş Türleri


Pamuk: Pamuğun havayı içine hapsetmesi pamuklu kumaşa yalıtım özelliği kazandırır. Esnekliği az, güçlü ve dayanıklıdır. Terin buharlaşarak havaya karışmasını sağladığı için sıklıkla tercih edilir.


İpek: Dayanıklı, yumuşak, parlak ve esnektir. İpek böceğinden elde edilen bu kumaş, nem çekmesi ve terletmemesi nedeniyle tercih edilir.


Keten: Elyaflı bir kumaş çeşididir. Dayanıklı ve emici özelliği vardır. Özellikle yaz mevsiminde kullanılan keten ürünler serin tutar ve terletmezler. 


Polyester: Isıya duyarlı olan sentetik kumaşlar, ılık su ile yıkanır ve düşük ısıda ütülenir. Renk dayanıklılıkları yüksektir ve fazla kırışmazlar.


Likra: Esneme özelliği nedeniyle, dayanıklı, güçlü yapıdaki dokuma türüne dahil olmaktadır. Hem boyuna hem de enine esneme özelliği vardır. 


Şile Bezi: %100 pamuktan üretilmiş olması nedeniyle terletmeyen, alerjik özelliği olmayan bir kumaştır. Özellikle yaz aylarında tercih edilen bir kumaş türüdür.


Yün: Yünlü kumaşlar yapısındaki nem çekme niteliği ile yumuşak ve esnek kumaşlardır. Kumaş içerisinde tutulan hava, yünün sıcak ve soğuğa karşı yalıtım özelliğini artırır. Böylelikle vücuttaki ısıyı dışarı geçirmez.